Oyun

PlayStation’a Gelecek Xbox Oyunları Belli Oldu

Nintendo Switch’ten sonra PlayStation’a gelecek Xbox oyunları da açıklandı. Beklendiği gibi Hi-Fi Rush, Grounded, Pentiment ve Sea of Thieves, artık PlayStation oyuncuları tarafından oynanabilecek.

Xbox patronu Phil Spencer ve diğer iki üst düzey yönetici, geçen hafta bir video podcast aracılığıyla yaptıkları açıklamada dört Xbox özel oyunlarının PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e geleceğini duyurmuştu. Oyunların ismi ise şimdiye kadar açıklanmamıştı.

Bugün ise önce Nintendo tarafından ilk açıklama geldi. Şirket, Grounded ve Pentiment’in Switch’e ekleneceğini duyurdu. Nintendo’dan saatler sonra PlayStation tarafıyla ilgili de beklenen açıklama yapıldı.

Hi-Fi Rush, 18 Mart’ta PlayStation 5’e geliyor

Microsoft’un bugün yaptığı duyuruya göre PlayStation 5’e gelecek Xbox özel oyunlarından biri, geçen yıl piyasaya sürülen Hi-Fi Rush olacak. Xbox’a özel olarak Ocak 2023’te çıkışını yapan bu yapım, ritim tabanlı bir aksiyon oyunuydu.

Tango Gameworks’ün geliştirdiği ve Bethesda’nın yayımladığı oyun şöyle tanımlanıyor: “En büyük hayali rock yıldızı olmak olan Chai ve ayaktakımı müttefikleriyle robotik geliştirmeler üzerine çalışan kötücül bir mega şirkete karşı gümbür gümbür dövüşlerle başkaldır ve ritmi hisset!”

Hi-Fi Rush, 18 Mart 2024 tarihinde PlayStation 5 platformu için çıkış yapacak. Ön siparişleri ise 21 Şubat’ta başlayacak. 

Grounded, Pentiment ve Sea of Thieves de PlayStation’a gelecek!

Hi-Fi Rush dışında PlayStaiton’a gelecek diğer üç oyun da açıklandı. Bunlar, beklendiği gibi Grounded, Pentiment ve Sea of Thieves oldu. Bu dört oyundan sadece Grounded ve Pentiment’in Switch’e geleceğini belirtelim. Oyunların PlayStation için çıkış tarihleri şu şekilde:

Xbox oyunlarının PlayStation’a geliş tarihleri

OyunÇıkış tarihiPlatform
Grounded16 NisanPS4 ve PS5
Pentiment 22 Şubat PS4 ve PS5
Hi-Fi Rush18 Mart PS5
Sea of Thieves30 Nisan PS5

Nintendo’ya gelecek Xbox oyunlarıyla ilgili detaylar için:

İLGİLİ HABER

Nintendo Switch’e Gelecek İlk Xbox Özel Oyunları Belli Oldu

Xbox’ın geçen hafta yaptığı duyurular için:

İLGİLİ HABER

Resmen Açıklandı! Xbox Oyunları PlayStation 5 ve Nintendo Switch’e Geliyor (Ama Hepsi Değil)

İLGİLİ HABER

Microsoft, Xbox Game Pass’in Kaç Aboneye Sahip Olduğunu Açıkladı: İşler Pek İyi Gitmiyor!

İLGİLİ HABER

Microsoft, Yeni Xbox Modeli Hakkında İlk Bilgilerin Ne Zaman Paylaşılacağını Açıkladı
Source link

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu