Oyun

Xbox El Konsolu Xbox Games Showcase’te Görülebilir

El konsolları yavaş yavaş geri dönerken Xbox da kendi konsolunu Game Showcase’te ilk defa gösterebilir.

Xbox, 9 Haziran’da Xbox Games Showcase etkinliğini gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bu etkinlikte yeni Xbox oyunlarını göreceğiz ve Bethesad ve Activision/Blizzard gibi firmaların yapımları karşımızda olacak. Son gelen haberler ise etkinliğin sadece oyunlarla değil aynı zamanda oyun cihazlarıyla da iddia olduğu yönünde. 

eXtras1s kullanıcı adına sahip bir teknoloji muhbiri yaptığı paylaşımda Xbox’ın, Xbox Portable el konsolunu gelecek etkinlikte tanıtacağını iddia etti. Bu kullanıcının daha önce Hellblade 2 gibi oyunların çıkış tarihlerini önceden isabetli bir şekilde sızdırdığı biliniyor. Bu yüzden bir miktar makul şüphe ile yaklaşılsa da iddianın doğru çıkma olasılığı da yok değil. 

Xbox Portable’ı “laf arasında” resmileştirebilirler

Xbox daha önce de Xbox One x ve Xbox Series X için benzer bir tanıtım stratejisi izlemiş ve konsollardan bağımsız etkinliklerde, laf arasında konsolların geleceğini resmî hâle getirmişti. E3 2016 ve E3 2019’da da firma oyunları tanıtırken “işte yeni konsolda da bakın ne güzel çalışıyor” tadında açıklamalar yapıp anlık olarak konsolları göstermişti. Yine benzer bir strateji izlemeleri şaşırtıcı olmayacaktır. 

Öte yandan bu etkinlikte yeni çıkacak oyunların yanında el konsolunun duyurulması durumunda Xbox Portable’ın gelecek yıl içerisinde satışa çıkmasını bekleyebiliriz. Daha önceki sızıntılara göre bu cihaz, Nintendo Switch tarzı bir tasarıma sahip olacak ve hem lokal hem bulut oyun deneyimine imkan sunacak. 

İLGİLİ HABER

Güvenilir Bir Kaynağa Göre Yeni Nesil Xbox’ta “Steam” Mağazası da Olacak

İLGİLİ HABER

Yeni Nesil Xbox’ın Beklenenden Çok Daha Erken Gelebileceğini Gösteren İddia

Kaynak :
https://www.notebookcheck.net/Xbox-handheld-console-Upcoming-Xbox-Games-Showcase-reportedly-confirming-brand-s-debut-portable-gaming-system.844128.0.html


Source link

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu