Oyun

Palworld Oyuncu Sayısı %98,88 Düştü

Bir dönem büyük sansasyon yaratan ve dünya genelinde büyük ilgi gören Palworld’ün oyuncu sayısı, 23 bin seviyelerine kadar düştü. Böylece en yüksek anlık oyuncu sayısına gore yitik %99’a yaklamış oldu.

Resmî olarak Ocak ayında gösterilen Palworld, aniden Steam’i ve oyun dünyasını kasıp kavurmaya başlamıştı. “Çakma Pokemon” iddiaları ile gündeme gelen, oyun dünyasını âdeta ikiye bölen yapım, milyonlarla anlatılan anlık oyuncu sayılarına da ulaşmıştı. Bu rüzgârla büyük atılım icra eden oyun bahar ayarlarına gelirken eski ivmesini yitirdi. 

Bir dönem oyuncu sayısı 2,1 milyonu gören Palworld, dün akşam 23 bin oyuncuya kadar geriledi ki bu değil AAA yapımlar, indie oyunlar içinde bile öne çıkmak için kafi bir sayı şeklinde gözükmüyor. Birkaç ay ilkin CS’nin rekorunu kıran, PUBG’nin rekorunu kırıp kıramayacağı tartışılan yapımın oyuncularını kaybetmesi aslen şaşırtıcı değil. 

Palworld bitti, sıradaki!

“Pal” adında olan yaratıkları yakalayarak onları dövüşlerde ya da üretimde kullandığımız bu açık dünya fazlaca oyunculu yapım, oyuncuların gözünde artık “bitmiş” durumda şu sebeple oyunun erişilebilir bir sonu bulunuyor. Bu sona ulaşmayı başaran oyuncular da hâliyle yeni yapımlara talih vermeyi tercih ediyorlar. 

Ulaşmış olduğu en yüksek oyuncu sayısı 2,1 milyon olarak kayıtlara geçen Palworld, SteamDB’ye gore bugün 23 binlere kadar düşen oyuncu sayısıya tüm zamanların en düşük oyuncu sayısına gerilemiş oldu. Bu da Palworld’ün oyuncu sayısının %98,88 düşmüş olduğu anlamına geliyor. 

Palworld hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Palworld oynadınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz.

İLGİLİ HABER

Palworld, Bir Ayda Oyuncularının %84’ünü Yitirdi: ”Balon” Söndü mü?

İLGİLİ HABER

Her Ay Yarım Milyon Dolar Harcayan Palworld Ekibi, ‘Her Pozisyon İçin’ Çalışan Arıyor
Source link

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu